O nás


NAŠA HISTÓRIA

 

História spoločnosti  HLIVANA siaha do roku 1991 v tom čase sa spoločnosť zaoberala pestovaním zeleniny no najmä pestovaním, spracovávaním a predajom Hlivy ustricovitej.  Na základe požiadaviek trhu začala spoločnosť investovať viac prostriedkov do technologického vybavenia na konzervovanie ovocia a zeleniny. Od roku 1994 až po súčasnosť spoločnosť produkuje sterilizovanú zeleninu a  kompóty v objeme niekoľko stoviek ton ročne. Čerstvá, kvalitná a prvotriedna zelenina a ovocie najmä od slovenských pestovateľov z južného Slovenska je spracovávaná podľa osvedčených technologických postupov s prísnym dôrazom na kvalitu. Surovinovej základni a požiadavkám trhu zodpovedá aj výrobný sortiment od sterilizovanej zeleniny jednodruhovej : uhorky, uhorky - kocky, cuketa - kocky, červená repa, feferóny, paprika červená, kapusta, zeler - kocky, mrkva - kocky, zeleninové lečo, cibuľa rezy,  rôzne sterilizované zeleninové šaláty, pretlak až po sterilizované kompóty : broskyňový, čerešňový, jablkový, marhuľový, slivkový, višňový a to všetko v balené pre veľkospotrebiteľov ale aj pre malospotrebiteľov. 
 NAŠE KORENE


Názov firmy HLIVANA má pôvod v prvej surovine, ktorú sme ako konzerváreň spracovávali, Hlive ustricovej. Spracovávaný sortiment sa časom zmenil, ale my zachovávame pôvodnú kvalitu a zostávame verní svojej značke, s ktorou sme vstúpili na slovenský trh.
 NÁŠ SYMBOL


Logo našej firmy predstavuje viečko zaváraninového pohára, pod ktorým je zavarená delikátna zelenina alebo ovocie. Kruhový tvar loga symbolizuje, že konzerváreň bola založená a už dlhé roky funguje v rodinnom kruhu.